Powszechny Spis Rolny 2020

Szanowni Państwo,

1 września br. rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020.

Spis obejmuje gospodarstwa rolne:
– osób fizycznych
– osób prawnych
– jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej
prowadzące działalność rolniczą, według stanu na dzień 1 czerwca br.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej:

Archiprzygoda

3. zajęcia klasa 1 a rozpoczęła od wycieczki na najbliższe osiedle w celu obserwacji zagospodarowania terenu. Szczególną uwagę uczniowie zwracali na kształt budynków, z czego zostały zbudowane, ile mają kondygnacji, jak zostały wkomponowane tereny zielone oraz plac zabaw. Podczas spaceru dzieci zastanawiały się w jaki sposób można by było ulepszyć lub upiększyć pewne rozwiązania architektoniczne. Po powrocie do klasy uczniowie narysowali swoje propozycje.

Wychowawczyni Marta Greń

1a w AKUKU

6 października klasa 1 a była na wycieczce w AKUKU, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Oprócz zabawy na świeżym powietrzu dzieci zwiedziły mini zoo, w którym  mogły nakarmić i pogłaskać zwierzęta. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach „jesienne inspiracje”, podczas których wykonali przepiękne, jesienne bukieciki w dyniach. A na zakończenie było ognisko z przepysznymi kiełbaskami.  Było cudownie, radośnie, energetycznie, po prostu fantastycznie spędzony dzień.

Wychowawczyni Marta Greń

Archiprzygoda

Doczekaliśmy się kolejnych zajęć!

Podczas drugich zajęć, uczniowie z klasy 1 a, poznali co to jest skala, dlaczego jest ona bardzo ważna oraz jak przenosić rzeczywisty rozmiar na kartkę papieru. Najpierw każde dziecko zostało obrysowane na papierze w rzeczywistym rozmiarze oraz zmierzone, następnie wymiary zostały pomniejszone w odpowiedniej skali tak aby uczniowie mogli narysować swoją sylwetkę na kartce papieru a na zakończenie zbudować swój model z plasteliny.

Dzień Emotikona

19 września obchodziliśmy Dzień Emotikona. Uczniowie narysowali swoje ulubione „buźki”.

Archiprzygoda

W czwartek 24 września klasa 1 a rozpoczęła przygodę z architekturą. Zajęcia prowadzi Pani architekt dr inż. arch. Magdalena Krause.

Uczniowie podczas pierwszych zajęć zapoznali się z różnymi stylami w budownictwie, mogli zobaczyć jak ludzie budowali domy od czasów starożytnych do współczesnych oraz jak wykorzystać naturalne ukształtowanie terenu. Następnie sami zaprojektowali swój dom, w którym chcieliby zamieszkać lub  odpocząć, zrelaksować się. Na zakończenie zbudowali swoje domy wykorzystując krzesła, stoły, prześcieradła i klamerki.

Wszystkim dzieciom bardzo podobały się zajęcia i już nie mogą doczekać się kolejnych.

Wychowawca Marta Greń

Spotkania z rodzicami

Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa bardzo prosimy o przebywanie na terenie szkoły z zasłoniętymi ustami i nosem oraz zabranie swojego długopisu. Prosimy również o zdezynfekowanie dłoni przy wejściu do szkoły lub założenie rękawiczek.

Wakacje 2020 połączone z nauką w ramach projektu Erasmus +

W ramach projektu „Open Your Mind” w czasie wakacji 5 nauczycielek wzięło udział w dwutygodniowych szkoleniach metodyczno-językowych zorganizowanych przez ETI na Malcie.

W czasie kursów podniosłyśmy kwalifikacje i umiejętności w zakresie wprowadzania elementów języka angielskiego na zajęciach swoich przedmiotów, a jednocześnie metody CLIL. Poznałyśmy nowoczesne formy kształcenia i technologie informacyjne, wymieniłyśmy się doświadczeniami z nauczycielami ze szkół europejskich (z Bułgarii, Austrii, Czech, Ukrainy).

W ramach kursu szkoła ETI zorganizowała 2 wycieczki : do Valletty-stolicy Malty i do Mdiny-miasta ciszy. Poznałyśmy kulturę i zwyczaje panujące na Malcie.

Zdobyta wiedza i umiejętności zostaną przekazane pozostałym nauczycielom naszej szkoły i wykorzystane na zajęciach z uczniami.