Życzymy udanych, bezpiecznych wakacji,
pięknej pogody i niezapomnianych wrażeń.
Do zobaczenia 2 września!

Kamil w Pałacu Prezydenckim

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły – Kamil Kokoszka z klasy VII a – jako finalista konkursu „Klasówka powstańcza” w nagrodę wziął udział 16 maja br. w wycieczce do Warszawy.

Podczas pobytu w Warszawie uczestniczył wraz z pozostałymi członkami delegacji z województwa śląskiego w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Panią Prezydentową. Kamil miał również okazję zwiedzić Pałac Prezydencki oraz uczestniczyć w uroczystej zmianie wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Gratulujemy!

Wierszyki łamiące języki

26 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Łaziskach Górnych odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu na Wiersz Logopedyczny.
Młodzi artyści z naszej szkoły zostali laureatami.

I MIEJSCE JAN KUBACZ kl.I

I MIEJSCE ANNA KUBACZ kl.IV

WYRÓŻNIENIA zdobyli :

OLIWIER MANDAT kl.III i JAN KAŁKA kl.V.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Szanowni Rodzice,

zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców przyszłorocznych klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Mikołowie, które odbędzie się 4 czerwca 2019r. (wtorek) o godz. 17:00.

Rodzice uczniów przyszłorocznych klas pierwszych proszeni są o wypełnienie ankiety oraz dostarczenie jej do sekretariatu szkoły.

Sekretariat szkoły czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.

ankieta personalna

Sukcesy naszych uczniów

Patryk Student, uczeń klasy VII a, uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach

Kamil Kokoszka uczeń klasy VII a,  został finalistą Konkursu Wiedzy Historycznej „Klasówka powstańcza 2019” zorganizowanego przez „WOM” w Katowicach, IPN- o/ Katowice, Uniwersytet Ślaski i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach w 100-lecie Powstań Ślaskich.

Gratulujemy wspaniałych sukcesów.

Wyniki konkursu „Kangur Matematyczny 2019”

Wynik bardzo dobry uzyskał:

Patryk Student – kl. 7 a

Wyróżnieni zostali:

Jan Kubacz – kl. 2 a,  Michał Gustaw – kl.4 a,  Franciszek Prokopowicz – kl. 4 a, Jakub Orłowski – kl. 4 b,   Dawid Marekwia – kl. 4 d,  Błażej Kulawik – kl. 4 e, Julia Krzekotowska – kl. 5 a,  Dawid Ceremuga – kl. 5 a,  Michał Bielec – kl. 5 b, Rafał Bednarczyk – kl. 5 b,  Jan Kałka – kl. 5 b,  Martyna Hołdyńska – kl. 6 a, Filip Pietrzyk – kl. 6 b,   Radosław Bednarczyk – kl. 7 a

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.