Śnieżka dla najmłodszych i najstarszych.

Klasa 1b zmieniła się w tym tygodniu w aktorów.  Najpierw pokazali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka ” przedszkolakom, a następnie wystąpili dla babć i dziadków w Bibliotece Miejskiej.  Wszystkim i tym młodszym i tym starszym się podobało, bo aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Żyrafka Lokatka i Sowa Mądra Głowa

Spotkanie z Żyrafką Lokatką i Sową Mądrą Głową.
12 grudnia pierwszaki wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielem banku. który przybliżył dzieciom korzyści z oszczędzania w SKO. Żyrafa Lokatka wszystko dzieciom wytłumaczyła i zyskała  ogromną sympatię naszych najmłodszych. Na koniec Sowa Mądra Głowa z wszystkimi zatańczyła i nowe wiadomości utrwaliła.

Hektor w „Piątce”!

W naszej szkole szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego dzieci klas młodszych miały okazję spotkać się z policjantem, któremu towarzyszył ulubieniec dzieci – sierżant Hektor – maskotka mikołowskiej policji. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się Hektor. Zapraszamy częściej do naszej szkoły!

Liga najmłodszych

21.11.19r. w czwartek reprezentacja klas młodszych naszej szkoły wzięła udział w zawodach „Liga najmłodszych” w Łaziskach Średnich. Konkurencje sportowe przeplatane były zadaniami umysłowymi. Nasze dzieciaki dzielnie walczyły, rywalizacja była zacięta i mimo, że nie zajęliśmy miejsca na podium wszyscy świetnie się bawili i wrócili usatysfakcjonowani.

W Chlebowej Chacie

18.11.19r. klasa 1b i 3b przeniosły się w czasie w Chacie Chlebowej w Brennej.  Poznali jak się żyło na wsi w dawnych czasch, jakich sprzętów ludzie używali, co jedli. Na potwierdzenie tej wiedzy dzieci same ubiły masło w maślniczce, zrobiły ser  i upiekły podpłomyki. Uwieńczeniem była degustacja wszystkich produktów.  Świetnie się wszyscy bawili, a do tego najedli!

Dzień Bajkowych Postaci…

5 listopada bajkowa ferajna z 3b i krasnoludki z 1b wzięły udział w Dniu Postaci Bajkowych w Mikołowskiej Bibliotece Miejskiej. Dzieci przebrane  za postacie bajkowe zaprezentowały się na scenie biblioteki i świetnie się przy tym bawiły. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, ale też mieli okazję zobaczyć występy uczniów z innych mikołowskich szkół. Był to bardzo wesoły dzień.

Starsi – młodszym :-))

Starsi młodszym- międzyklasowa integracja.

4 listopada uczniowie klasy 5a odwiedzili dzieciaki z 1b. Postanowili nauczyć ich języka migowego i zabawy kostką rubika. Wyjątkowo szybko się wszyscy zgrali i świetnie bawili. Pierwszaki były zachwycone starszymi koleżankami i kolegami, a piątoklasiści wykazali się dużym zapasem cierpliwości i troskliwości.

Dziękujemy!

Z nowym rokiem szkolnym nowi uczniowie!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do grona społeczności uczniowskiej naszej „Piątki” zostali przyjęci kolejni uczniowie.

„Przyrzekam być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”- ślubowały pierwszaki.

Po przemówieniu Pana Burmistrza, który gościł w murach naszej szkoły oraz po ciepłych słowach Pani Dyrektor kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uroczystej przysięgi uczniowskiej i symboliczne pasowanie przez Panią Dyrektor Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki!