Prawdziwi czytelnicy!

Od 27 lutego uczniowie 1a i 1b są już prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki. Po rozwiązaniu krzyżówek i zagadek o postaciach bajkowych wszyscy zostali uroczyście pasowani na czytelników. Przypomnieliśmy sobie również jak dbać o książki i jak zachowywać się w bibliotece.

To były miłe chwile!

Konkurs informatyczny

Wyniki konkursu informatycznego na:

Hasło/rymowankę/wiersz mówiące o tym, jak bezpiecznie korzystać

z zasobów sieciowych

I miejsce Krzysztof Korczyk kl. 5e

II miejsce Antoni Wiśniowski kl. 5e

III miejsce Zofia Wiśniowska kl. 6d

WYRÓŻNIENIE Aleksandra Grzesiczek kl. 6b

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy@!!!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

19 lutego, w naszej szkole, odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Miał on na celu zwrócenie uwagi na to, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z Internetu.

Uczniowie, przypomnieli sobie o 4 podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu:

1. NIE BĘDĘ UFAĆ OSOBOM POZNANYM W SIECI.
  2.  NIE BĘDĘ PODAWAĆ SWOICH DANYCH OSOBOWYCH.
  3.  POWIEM RODZICOM, JEŚLI COŚ MNIE ZANIEPOKOI.
  4.  ZABEZPIECZĘ SWÓJ KOMPUTER.

Śnieżka dla najmłodszych i najstarszych.

Klasa 1b zmieniła się w tym tygodniu w aktorów.  Najpierw pokazali przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka ” przedszkolakom, a następnie wystąpili dla babć i dziadków w Bibliotece Miejskiej.  Wszystkim i tym młodszym i tym starszym się podobało, bo aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Żyrafka Lokatka i Sowa Mądra Głowa

Spotkanie z Żyrafką Lokatką i Sową Mądrą Głową.
12 grudnia pierwszaki wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielem banku. który przybliżył dzieciom korzyści z oszczędzania w SKO. Żyrafa Lokatka wszystko dzieciom wytłumaczyła i zyskała  ogromną sympatię naszych najmłodszych. Na koniec Sowa Mądra Głowa z wszystkimi zatańczyła i nowe wiadomości utrwaliła.

Hektor w „Piątce”!

W naszej szkole szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego dzieci klas młodszych miały okazję spotkać się z policjantem, któremu towarzyszył ulubieniec dzieci – sierżant Hektor – maskotka mikołowskiej policji. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówi. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Policjant przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się Hektor. Zapraszamy częściej do naszej szkoły!

Liga najmłodszych

21.11.19r. w czwartek reprezentacja klas młodszych naszej szkoły wzięła udział w zawodach „Liga najmłodszych” w Łaziskach Średnich. Konkurencje sportowe przeplatane były zadaniami umysłowymi. Nasze dzieciaki dzielnie walczyły, rywalizacja była zacięta i mimo, że nie zajęliśmy miejsca na podium wszyscy świetnie się bawili i wrócili usatysfakcjonowani.