Z nowym rokiem szkolnym nowi uczniowie!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do grona społeczności uczniowskiej naszej „Piątki” zostali przyjęci kolejni uczniowie.

 „Przyrzekam być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”- ślubowały pierwszaki.

Po przemówieniu Pana Burmistrza, który gościł w murach naszej szkoły oraz po ciepłych słowach Pani Dyrektor kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uroczystej przysięgi uczniowskiej i symboliczne pasowanie przez Panią Dyrektor Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna. Życzymy naszym milusińskim radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki!

Wyprawka ucznia klasy I

  • Strój szkolny odświętny: dziewczynki – biała bluzka i granatowa lub czarna spódniczka; chłopcy- biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.
  • Strój gimnastyczny: biała koszulka typu t-shirt i czarne lub granatowe spodenki, obuwie sportowe na białej podeszwie.
  • Obuwie zmienne w worku materiałowym.
  • W piórniku: 2 ołówki – miękkie, kredki ołówkowe – miękkie, gumka, temperówka, linijka.
  • Zeszyt w wąskie linie i 2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe).
  • Zajęcia artystyczne: kredki świecowe Bambino, plastelina, farby plakatowe, pędzle (gruby i cienki), nożyczki, taśma klejąca, blok techniczny biały, blok techniczny kolorowy, blok rysunkowy, klej w sztyfcie Glue stick, klej Magic, papier kolorowy – nie samoprzylepny.
  • Religia: „Żyjemy w Bożym świecie – podręcznik do religii dla klasy 1”
    autorzy: Elżbieta Kondrak, Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek

Powiatowy Konkurs Ortograficzny

4 kwietnia w Mikołowskiej Bibliotece Miejskiej odbył się organizowany przez nauczycieli naszej szkoły Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

1 miejsce Natalia Fusiek SP1 Łaziska Górne 2 miejsce Martyna Przódzik SP2 Łaziska Średnie GRATULUJEMY!

W konkursie udział wzięli mistrzowie ortografii szkół naszego powiatu. Dyktando było bardzo trudne, ale nasi najlepsi świetnie sobie poradzili.

III Festiwal Obrzędów i Zwyczajów WIOSNA 2019

5 kwietnia uczniowie klasy 1b i 3b wzięli udział III Festiwalu Obrzędów i Zwyczajów Wiosna 2019. Godnie reprezentowali naszą szkołę śpiewając wiosenne piosenki oraz recytując wiosenne wierszyki. Występ odbywał się na mikołowskim rynku i nasi uczniowie jak zawsze wypadli świetnie! Zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

STRAJK

Szkoła Podstawowa nr 5  w Mikołowie, począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r., przystępuje do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty.

W związku z tym placówka nie będzie prowadzić zajęć dydaktycznych. Odwołane są również wszystkie zajęcia dodatkowe, w tym zajęcia z projektu SOWA.

Wszystkie informacje będą na bieżąco umieszczane w Librusie oraz na stronie internetowej szkoły.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Rodzice

Informujemy, że jeżeli negocjacje prowadzone z Rządem nie przyniosą oczekiwanych rozwiązań i zapadnie decyzja o Ogólnopolskim Strajku, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły przystąpią do tej akcji.

         W związku z tym istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że od 08.04.2019 r. do odwołania nie będą odbywały się zajęcia w klasach

 I-VIII. Rodzice, którzy muszą zająć się dzieckiem, gdy placówka będzie zamknięta mogą wystąpić o wypłatę zasiłku opiekuńczego. Zasiłek przysługuje wówczas, gdy o zamknięciu placówki rodzice dowiadują się w terminie krótszym niż 5 dni przed jej zamknięciem. Zasiłek ten przysługuje, jeżeli mamy dziecko do lat 8.

W przypadku braku możliwości  zapewnienia opieki dziecku w wyżej wymienionym okresie prosimy o bezpośredni kontakt z wychowawcą

w nieprzekraczalnym terminie do 05.04.2019 r.

 

Asy z naszej klasy

W dniu 27.03.2019r. w naszej szkole odbył się miejski etap konkursu

„Asy z naszej klasy”.

Wzięło w nim udział 21 uczniów klas trzecich z 8 mikołowskich szkół podstawowych.

Wyniki konkursu:
I miejsce „Złoty As”- Tomasz Przybyła SP3
II miejsce” Srebrny As”- Jakub Kurpas SP8
III miejsce” Brązowy As”- Anna Cieśla SP4
Wyróżnienie: Patryk Hanus SP5
Wyróżnienie: Adam Dziadek SP5

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, nauczycielom za przygotowanie uczniów, a zwycięzcom życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.
Organizatorzy:
J. Czagien
M. Zajączkowska