Lekcje kodowania

W minionych dniach, uczniowie klas 6, 7 i 8 w ramach lekcji informatyki, uczestniczyli w zajęciach kodowania.
Dowiedzieli się w jaki sposób powstają kody kreskowe, które można zauważyć na towarach, oraz jakie informacje taki kod zawiera.
W dalszej części lekcji ćwiczyli zamianę liczb na kod kreskowy oraz kod binarny.
 
 
 

Klasowe Bale karnawałowe!!!

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w „Piątce”! Każda klasa w swoim gronie zorganizowała bal przebierańców. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Wszystkie klasy świetnie się bawiły.  Było dużo muzyki, konkursów i śmiechu!

 

Witaj szkoło!

We wtorek  1 września przywitaliśmy kolejny nowy rok szkolny. Będzie on wyjątkowy i trochę dziwny, ale najważniejsze, że już jesteśmy w szkole. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego do grona społeczności uczniowskiej naszej „Piątki” zostali przyjęci kolejni uczniowie – pierwszaczki. Uroczystość rozpoczęła  się od przemówienia Pani Dyrektor i króciutkiego programu artystycznego. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uroczystej przysięgi uczniowskiej i symboliczne pasowanie na ucznia. Nie tylko dla pierwszoklasistów i ich rodziców, ale również dla nas nauczycieli była to chwila bardzo wzruszająca, wyjątkowa i ważna.

 

Prawdziwi czytelnicy!

Od 27 lutego uczniowie 1a i 1b są już prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki. Po rozwiązaniu krzyżówek i zagadek o postaciach bajkowych wszyscy zostali uroczyście pasowani na czytelników. Przypomnieliśmy sobie również jak dbać o książki i jak zachowywać się w bibliotece. 

To były miłe chwile!

Konkurs informatyczny

Wyniki konkursu informatycznego na:

Hasło/rymowankę/wiersz mówiące o tym, jak bezpiecznie korzystać

z zasobów sieciowych

I miejsce Krzysztof Korczyk kl. 5e

II miejsce Antoni Wiśniowski kl. 5e

III miejsce Zofia Wiśniowska kl. 6d

WYRÓŻNIENIE Aleksandra Grzesiczek kl. 6b

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy@!!!

 

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

19 lutego, w naszej szkole, odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Miał on na celu zwrócenie uwagi na to, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z Internetu.

Uczniowie, przypomnieli sobie o 4 podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu:

  1. NIE BĘDĘ UFAĆ OSOBOM POZNANYM W SIECI.
  2.  NIE BĘDĘ PODAWAĆ SWOICH DANYCH OSOBOWYCH.
  3.  POWIEM RODZICOM, JEŚLI COŚ MNIE ZANIEPOKOI.
  4.  ZABEZPIECZĘ SWÓJ KOMPUTER.