Wielkanocna paczka dla ukraińskiej rodziny

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Wielkanocna paczka dla ukraińskiej rodziny”. Do Powiatowego Magazynu Pomocy Humanitarnej dostarczyliśmy 46 paczek. Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów, rodziców, wychowawców i nauczycieli. Bez Państwa zaangażowania i ofiarności nie udałoby się stworzyć tak wielu świątecznych paczek. Mamy nadzieję, że nasza pomoc dla mieszkańców Sumy, przyniesie im choć promyk nadziei na lepsze jutro. Wierzymy, że ofiarowane dobro zawsze wraca!
Specjalne podziękowania dla Pani Marty Kuś, za poświęcony czas, dyspozycyjność i transport darów na miejsce zbiórki oraz wolontariuszy, którzy przenosili i pakowali paczki.

Katarzyna Noga

Kiermasz zdrowej żywności

28 marca odbył się w szkole kiermasz zdrowej żywności zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu. Można na nim było nabyć zdrowe kanapki, owocowe szaszłyki, galaretki, świeżo wyciskany sok. Uczniowie wykazali się kreatywnością w przygotowywaniu posiłków, chcąc w ten sposób zachęcić innych, do jedzenia warzyw i owoców w różnej postaci. Podczas kiermaszu zebraliśmy 920zl, które zostaną przeznaczone na działania charytatywne prowadzone przez szkołę. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki żywieniowe towarzyszyć będą naszym uczniom każdego dnia. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym stoiskiem i zakupienie smakołyków. Dziękujemy za pomoc w organizacji kiermaszu naszej Pani Alince oraz Paniom: Oliwii Krupskiej, Dorocie Pilewskiej, Monice Bundyrze oraz Justynie Rogalskiej.

Katarzyna Noga

Powiatowy turniej mini siatkówki chłopców

W turnieju finałowym mini siatkówki na szczeblu powiatu  nasza szkolna drużyna zdobyła wspaniałe II miejsce.

W zawodach wystąpiło 6 drużyn, po dwie najlepsze z eliminacji miejskich z Orzesza, Łazisk i Mikołowa. Po meczach eliminacyjnych awansowaliśmy do strefy medalowej. W meczu finałowym, po bardzo zaciętym i emocjonującym pojedynku, przegraliśmy w decydującym secie 16 : 14.

Wielkie gratulacje i ogromne brawa dla całej ekipy za postawę w każdym spotkaniu.

W naszej drużynie zagrali:

KUBA KLOSEK, MICHAŁ KRZEKOTOWSKI, MACIEK NOCOŃ, MARCIN ABRAMCZYK, ANTEK KAZIMIERCZUK, ANTEK KACZMARCZYK, ADAM SMOLIŃSKI, JAN KUBACZ, MAKS PRZYBYŁA, ADAM DZIADEK ( kpt).

Tomasz Brysz

Ogólnopolski konkurs matematyczny Puchacz Piotr

W dniu 28 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie matematycznym Puchacz Piotr organizowanym przez grupę edukacyjną MathRiders. Inicjatywa ma na celu rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów w zakresie matematyki, popularyzację przedmiotu, odkrywanie młodych talentów oraz kształtowanie u dzieci umiejętności logicznego myślenia. Testy wyróżniają się intensywną kolorystyką i ciekawym opracowaniem treści. Wydarzenie ma charakter cykliczny, zatem zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.


Tomasz Drabarek

Zawody miejskie w siatkówce

Chłopcy z klas VIII zdobyli II miejsce w zawodach siatkarskich rozgrywanych w hali MOSiR.
W naszej drużynie zagrali:
JAKUB HILDEBRANDT, JAN ZAGÓRNY,SZYMON, KAROL BASA, PAWEŁ RZEPKA, SZYMON KRUPA, RADEK STODÓŁKA, JAKUB WOŁKOWICZ🥈🥈🥈.
W przyszłym tygodniu drużyna zagra w zawodach powiatowych.
 
 
Dziewczyny z najstarszych klas zajęły III miejsce w siatkarskich zawodach.
Naszą szkołę reprezentowały:
NADIA NOWROT, NIKOLA KLYTA, LAURA WITKOWSKA, JULIA BURSZTYNOWICZ, JULIA HNIDA, AGATA KUŚ, HANNA KURZAK, ZUZANNA KOZIEŁ, WIKTORIA URBANIAK.
 
Tomasz Brysz

Konkurs pięknego czytania

Dorota Kożuch z klasy 3a i Mikołaj Ratajczyk z klasy 3b uczestniczyli w Konkursie pięknego czytania zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mikołowie. Mikołaj zajął 2 miejsce – serdecznie gratulujemy! Wydarzenie odbyło się pod patronatem Urzędu Miasta Mikołów, a w jury zasiadała Pani Iwona Spychała-Długosz Zastępca Burmistrza Mikołowa.

J. Kaźmierczak

DZIEŃ OTWARTY

W czwartek 23. marca odbył się DZIEŃ OTWARTY. Mury naszej szkoły przekroczyli przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice. Dzieci, pod opieką nauczycieli, zwiedzały sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę gimnastyczną, pracownię komputerową. W każdym z tych miejsc brały udział w zabawie lub wykonywały zadania: bawiły się literami, kodowały na macie, wykonywały samodzielnie prace plastyczne, rozwiązywały zagadki przyrodnicze, korzystały z gier i zabaw Magicznej Ściany, a w sali komputerowej układały puzzle online. Nie zabrakło również zabaw ruchowych w sali gimnastycznej. Za wykonanie zadań przedszkolaki otrzymały upominki. Rodzice mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, rozmów z nauczycielami, a także miło spędzić czas w kawiarence. Atrakcji było tak dużo, że przedszkolakom trudno było opuścić szkołę i wrócić do domu.

Zapraszamy i czekamy na Was we wrześniu!

J. Kaźmierczak

Chwalimy się sukcesem

23 marca w Bibliotece Miejskiej odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich organizowany przez panią Jolantę Kaźmierczak. Była to szósta edycja tego konkursu. Wzięło w nim udział 10 uczestników z okolicznych szkół. Zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły, Damian Wróblewski z klasy 3a. Serdecznie gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki na kolejnym etapie – wojewódzkim, który odbędzie się w Żorach pod nazwą „Mistrz Ortografii Województwa Śląskiego”.

M. Karkus

Spotkanie wolontariuszy z biura św. Mikołaja

W marcu wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu, które podsumowywało tegoroczną pracę biura św. Mikołaja. Zorganizowane zostało przez p. Łukasza Osmalaka, który jest pomysłodawcą biura i już od 20 lat odpowiada za jego działanie. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym wolontariuszom. Dla naszych uczniów to spore wyróżnienie, gdyż w większości po raz pierwszy wspierali tę akcję. Mamy nadzieję, że będzie to dla nich zachęta do podejmowania dalszych działań w ramach wolontariatu.

Katarzyna Noga