19 września Światowy Dzień Emoji :-)

 

Zapraszamy uczniów wszystkich klas 4-8 do narysowania na kartce z bloku rysunkowego ulubionego emotikonka na poniedziałek, 20 września. Zaangażowanie jak największej liczby uczniów w akcje Samorządu Uczniowskiego będą punktowane w rankingu klas.

Samorząd Uczniowski klas 4-8

Renata Dziewior

Magdalena Gruszka

Monika Bundyra

Wycieczka klasy 2A i 3B do Śląskiego Ogrodu Botanicznego

8 września klasy 2A i 3B odwiedziły Śląski Ogród Botaniczny. Nasi uczniowie wędrowali ścieżką przyrodniczą oraz uczestniczyli w grach terenowych. Nauczyli się rozpoznać warstwy lasu oraz identyfikować dzikie zwierzęta. Poznali niesamowity świat owadów.

Czym różni się bekowisko od rykowiska? A czym rogi od poroży? Do czego wykorzystuje się drewno grabu? Kto jest leśnym ogrodnikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli pracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego podczas zajęć przyrodniczych odbywających się na świeżym powietrzu.

Piękna pogoda dopisała, trekking w terenie oraz piknik sprawiły dzieciom wiele radości, a dotykanie poroży z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Wyprawę zakończyła zdrowa aktywność na placu zabaw. Poznawanie przyrody to fascynującą przygoda.

Zasypmy Blankę urodzinowymi kartkami

Dziewczynka, u której wykryto guza mózgu, niedługo obchodzi czwarte urodziny. Marzy jedynie o tym, by listonosz przyniósł jej o poranku torbę pełną listów. Z tej okazji jej ciocia zorganizowała specjalną akcję, do której przyłączyła się już klasa 2a i własnoręcznie wykonała urodzinowe kartki dla Blanki.

 

Szczepienia przeciw COVID-19

SZCZEPIENIA PRZECIW COVID – 19

dla uczniów od 12 roku życia

Nasza szkoła włącza się w organizację szczepień przeciw COVID- 19. W czwartek (2 września) o godzinie 17 odbędzie się spotkanie online z panią Dyrektor, która poda bliższe informacje na ten temat. Szczegóły logowania zostaną przekazane najpóźniej godzinę przed spotkaniem za pośrednictwem dziennika Librus.

List_Ministra_Zdrowia_do_dyrektorów_szkół,_nauczycieli,_rodziców_w_sprawie_szczepień_nastolatków

List_w_sprawie_szczepień_przeciwko_COVID-19_-_Fundacja_„Rodzice_Szkole”

Deklaracja_na_szczepienia

Kwestionariusz_wstępnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepełnoletniej_przeciw_COVID-19

Dobry Start od ZUS

Od 1 lipca do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie z rządowego programu Dobry Start (tzw. 300 plus). Od tego roku przyznawaniem i wypłatą tych świadczeń zajmuje się ZUS. Wnioski można złożyć wyłącznie elektronicznie – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia trafią wyłącznie na rachunki bankowe.

W ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie dzieci mogą otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i artykułów szkolnych.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada wyłącznie online:

 • przez serwisy bankowości elektronicznej tych banków, które udostępniły taką możliwość,
 • na portalu PUE ZUS,
 • na portalu Emp@tia.

Od 1 lipca 2021 r. obsługą wniosków, przyznawaniem i wypłatą świadczeń zajmuje się ZUS. Dlatego wszystkie informacje o złożonym wniosku i świadczeniu będą dostępne na portalu PUE ZUS. Osoby, które nie mają jeszcze swojego profilu na PUE ZUS, mogą go założyć samodzielnie przez internet lub z pomocą pracownika ZUS – w naszej placówce, podczas e-wizyty, w czasie naszego dyżuru w innej instytucji.

ZUS wypłaci pieniądze tylko na konto bankowe wskazane we wniosku. Wypłata będzie realizowana:

 • do 30 września 2021 r. – na podstawie wniosków złożonych do końca sierpnia,
 • w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku – na podstawie wniosków składanych od września.

Aby ułatwić wypełnianie i składanie wniosku o świadczenie z programu Dobry Start przez rodziców, opiekunów prawnych oraz osoby sprawujące pieczę nad dzieckiem, na PUE ZUS udostępniliśmy intuicyjny kreator wniosków. Kreator krok po kroku prowadzi wypełniającego wniosek przez proces uzupełniania wymaganych danych i informacji. 

Każda osoba, która będzie potrzebowała wsparcia w złożeniu wniosku o świadczenie z programu Dobry Start może liczyć na pracowników ZUS. Pomoc można uzyskać:

 • na specjalnej infolinii pod numerem 22 290 22 02 w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 8.00 –15.00
 • w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) ZUS w dni robocze (pn.–pt.) w godz. 7.00 –18.00 pod numerem telefonu 22 560 16 00 lub za pośrednictwem maila na adres: cot@zus.pl,
 • we wszystkich placówkach ZUS  oraz podczas e-wizyty w ZUS,
 • w trakcie dyżurów pracowników ZUS w siedzibach urzędów miasta, gminy, Poczty Polskiej i KRUS (informacje o dyżurach dostępne na www.zus.pl).

 

Więcej informacji na www.zus.pl

Proponowane wyposażenie ucznia klasy I

 • Strój szkolny odświętny: dziewczynki – biała bluzka i granatowa lub czarna spódniczka; chłopcy- biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.
 • Strój gimnastyczny: biała koszulka typu T-shirt i czarne lub granatowe spodenki, obuwie sportowe na białej podeszwie.
 • Obuwie zmienne w worku materiałowym.
 • W piórniku:  pióro na naboje, 2 ołówki – miękkie, kredki ołówkowe – miękkie, gumka, temperówka, linijka, klej w sztyfcie Glue stick, nożyczki.
 • Zeszyt w wąskie linie i 2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe).
 • Materiały plastyczne, które pozostaną w szkole: kredki świecowe Bambino, plastelina, farby plakatowe, pędzle gruby i cienki,  blok techniczny biały, blok techniczny kolorowy, blok rysunkowy, papier kolorowy – nie samoprzylepny, teczki na gumkę format A4 – 3 sztuki.

Podręcznik do religii dla ucznia klasy pierwszej:

„Poznaję Boży świat” – K. Mielnicki, E. Kondrak; Wydawnictwo Jedność

Spotkanie rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 26 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00