Konkurs plastyczny

Na koniec roku szkolnego zachęciliśmy wychowanków świetlicy do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Wakacje w Polsce”. Prace były wykonane pod kierunkiem pani Ani. Zadaniem Dzieci było domalowanie farbami plakatowymi do przyklejonego na kartce fragmentu zdjęcia brakujących elementów. Powstały w ten sposób przepiękne prace, zachęcające do odpoczynku nad wodą, w lesie, polu i na łące, w górach, w ogródku lub na szlaku polskich zabytków.

Tydzień Sportu

W czerwcu zorganizowaliśmy w świetlicy Tydzień Sportu na wesoło. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach m.in. skoki na skakance, rzut piłką do kosza, rzut woreczkiem do celu. Nagrody dla Dzieci w poszczególnych konkurencjach zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Przepis na deser!

Dzień dobry, podajemy Wam rozwiązania zagadek z czwartku:

  1. CZEKOLADA
  2. KOKOS
  3. WINOGRONA
  4. CYNAMON

Dzisiaj proponujemy Wam przepis na DESER BANANOWO – KAKAOWY.

Potrzebujemy: 4 lub 5 bananów, 2 łyżki kakao, cukier waniliowy.

Banany kroimy w kostkę i miksujemy na gładką masę. Następnie dodajemy 2 łyżki kakao, dalej miksując. Potem dodajemy odrobinę cukru waniliowego. Wszystko mieszamy i gotowe! Deser przelewamy do pucharków. Możemy udekorować go rodzynkami, kokosem lub potartą czekoladą, a na wierzch położyć świeżą truskawkę.

SMACZNEGO!!!

Po rozum do głowy…

Dzień dobry, dzisiaj proponujemy Wam zagadki. Rozwiązania znajdziecie w piątek na naszej stronie!

1. Na równe kostki ją połamiemy i wszystkie dzieci poczęstujemy!

2. Choć nie ma nic wspólnego z krową, też kryje w środku dobre mleko.
Ten twardy i kudłaty owoc rośnie na palmach gdzieś daleko.

3. Wiele kuleczek na jednej gałązce. Są fioletowe, zielone lub żółte jak słońce. Gdy je wysuszą i włożą do skrzynki, trafią na Twój stół wspaniałe rodzynki.

4.  Proszek brązowy, pachnący, ale nie słodki, mama go daje do szarlotki.

Uśmiechnij się!

Dzień dobry, dzisiaj proponujemy Wam dobry humor.

-Jak Ci smakuje mój domowy tort? – mama pyta ciocię. – Pycha! Gdzie go kupiłaś?

Przychodzi Jaś do sklepu i pyta o coś na mole. Sprzedawca pokazuje mu środek w postaci kulek. – Poproszę sto takich kulek. – Po co Ci aż tyle? – dziwi się sprzedawca. – Myśli pan, że łatwo trafić taką kulką w mola?

Małe rybki po raz pierwszy w życiu zobaczyły łódź podwodną. Wystraszone podpłynęły do mamusi, która uspokaja i tłumaczy: – Nie bójcie się, to tylko ludzie w puszce.

Ciekawostki. Czy wiesz, że…

Dzień dobry, dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć o CZEKOLADZIE.

Czy wiecie, że nasiona kakaowca właściwego początkowo były wykorzystywane przez Majów do produkcji napoju dla najbogatszych. Napój ten był również wykorzystywany podczas modłów i odpraw rytualnych. W celu uzyskania pianki przelewali napój z naczynia do naczynia. Aztekowie rozdrabiali nasiona kakaowca, by produkować zimny napój z kukurydzą, chili, miodem, wanilią oraz suszonymi płatkami kwiatów nadających różną barwę napojom. Dzięki odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba nasiona kakaowca mogły zostać przewiezione do Europy. Jednak dopiero w XVII wieku popularne stały się roztarte ziarna kakaowca, które zostały zalane ciepłą wodą z dodatkiem cukru.

Zobaczcie jak wyglądają pąki, kwiaty i owoce KAKAOWCA:

Zapraszamy Was do obejrzenia filmu o tym, w jaki sposób produkuje się czekoladę:

Mamy różne rodzaje czekolady:

ŚWIATOWY DZIEŃ CZEKOLADY OBCHODZONY JEST 7 LIPCA.

 W POLSCE DZIEŃ CZEKOLADY ŚWIĘTUJEMY 12 KWIETNIA.

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy przy „czekoladowej” piosence:

 

 

Polecamy do wspólnego czytania.

Dzień dobry, dzisiaj proponujemy Wam książki związane z tematem: „Czekolada – tabliczka szczęścia”, które możecie wypożyczyć w naszej bibliotece. Zachęcamy Was także do obejrzenia filmu pt. „Charlie i fabryka czekolady” na podstawie książki o tym samym tytule.

 

 

 

Jestem eko!

Dzień dobry, podajemy Wam rozwiązania zagadek z czwartku:

  1. KOSZE NA ŚMIECI
  2. SPALINY
  3. WODA
  4. POWIETRZE

Dzisiaj chcemy podzielić się z Wami informacją, jak w ekologiczny sposób można wyczyścić kubek z osadu po herbacie i zewnętrzną stronę garnka:

1.Kubek z osadu po herbacie.

Do czyszczenia kubka potrzebujesz: kwasku cytrynowego albo proszku do pieczenia albo pasty do zębów oraz gąbki. Jeden z wymienionych produktów nakładasz na gąbkę i czyścisz wnętrze kubka. Następnie kubek dokładnie płuczesz i odkładasz na suszarkę.

2. Garnek – zewnętrzna strona.

Do czyszczenia garnka z zewnątrz potrzebujesz: pół szklanki sody oczyszczonej, miskę z ciepłą wodą. Do miski z ciepłą wodą wsypujesz pół szklanki sody. Następnie wkładasz  do niej brudny garnek i wlewasz do niego tyle wody z tej miski, aby garnek osiadł na jej dnie. Czekasz od 20 do 30 minut. Po tym czasie czyścisz brud ze spodu garnka czyścikiem spiralnym. Następnie płuczesz dokładnie wodą i odkładasz na suszarkę.

POLECAMY WAM TE SPRAWDZONE I SKUTECZNE SPOSOBY DO CZYSZCZENIA NACZYŃ!

 

Po rozum do głowy!

Dzień dobry, dzisiaj proponujemy Wam ekologiczne zagadki. Rozwiązania znajdziecie w piątek na naszej stronie.

1.Stoją głodne i czekają na ulicy i na skwerku: na patyczki od lizaków i papierki od cukierków.

2.Kiedy samochody z miejsca nagle ruszą z rury wydechowej wydostać się muszą.

3.Zwykle się rozlewa, leje, czasem jak kamień twardnieje. Bez niej trawy usychają, a zwierzęta umierają.

4.Pełno go wszędzie, choć go nie widać. Czyste chcemy wdychać.