Nowe książki w bibliotece

Nasza szkolna biblioteka w styczniu 2016 r. wzbogaciła się o nowe książki zakupione dzięki programowi „Książki naszych marzeń”. Lista zakupionych tytułów została sporządzona na podstawie propozycji czytelników, dlatego dla niektórych z Was nie wszystkie książki będą nowościami. Wierzymy jednak, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

basiawkoronielogoMłodszym czytelnikom polecamy serię książek Zofii Staneckiej o przygodach pewnej Basi, które pomagają dziecku zrozumieć świat i poradzić sobie w trudnych sytuacjach.Bolek i Lolek

I starsi, i młodsi znają przygody niesfornych braci Bolka i Lolka z bajki filmowej. Może teraz czas sięgnąć po książki opisujące ich przygody?

Dla miłośników zwierząt też znajdziemy coś ciekawego. cukierekKsiążki o psach, kotach, koniach, fokach, chomikach i innych zwierzętach, ich radościach i troskach oraz oddanych im opiekunach napisali między innymi Barbara Gawryluk, Holly Weeb i Waldemar Cichoń.

Dla bardziej dociekliwych polecamy poradniki dotyczące ras, hodowli, tresury i zdrowia naszych ulubieńców.

Tym, którzy lubią szalone przygody i czasami sami wpadają w niezłe tarapaty, polecamy książki z serii „Dziennik Cwaniaczka” Jaffa Kinneya, „Tomek Łebski” Liz Pchon czy „Hania Humorek” Megan Mc Donald, a także znane już przygody Mikołajka, Mateuszka lub Karolka.

zuzia_i_zagadka_pani_labiryntu___IMAGE1_186330_3Miłośnicy zagadek i tajemnic pewnie chętnie sięgną po kilka książek z serii o Zuzi Nadobnej Mariusza Niemyckiego, która podróżując po Europie z mamą konserwatorem dzieł sztuki, często staje się detektywem i pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne.

Podobne przygody przeżywają Lesse i Maja, bohaterowie książek Martina Widmarka, którzy mieszkają w niewielkim szwedzkim miasteczku i prowadzą małe biuro detektywistyczne.

lasse i majaTo tylko niektóre nowości na naszych półkach. Książki te nie tylko bawią. Każda czegoś uczy, rozbudza wyobraźnię, pomaga odkrywać świat, lepiej poznawać siebie i wzbogacać wiedzę. Dlatego zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszej biblioteki i skorzystania ze zgromadzonych w niej książek.

J. Kurzak

 

Komentarze są wyłączone.