Tydzień z Biblioteką

DSCN0075W maju w dn. od 9 do 13 w naszej szkole obchodziliśmy DNI OTWARTE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ „Tydzień z Biblioteką”.  W tych dniach odbywały się różne imprezy oraz wręczano nagrody za konkursy dotyczące zrealizowanych projektów w rządowym programie „Książki naszych marzeń”

W poniedziałek i wtorek wręczano nagrody za konkursy czytelniczo- plastyczne oraz za napisane recenzje.

11 maja zorganizowano EUROPEJSKIE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ  pt.: „Czytająca Europa”, w ramach których zorganizowano apel podsumowujący dwa projekty czytelniczo – edukacyjne: „Who is who?” oraz  „Podróże literackie po regionach Polski i Europy”

12 i 13 maja zakończono cykl zajęć dotyczących projektu „Z BYLE CZEGO COŚ PIĘKNEGO” skierowanego do wszystkich trzecioklasistów. Na zajęciach przeprowadzonych przez bibliotekarkę panią S.Hernas uczniowie wykonywali piękne kartki na Dzień Mamy, otrzymali również w prezencie ołówki i słodkie „co nieco”.

Od środy do piątku uruchomiona została „Fabryka czekolady”, z której rozprowadzano słodycze dla wszystkich uczniów promujących modę czytelniczą w projekcie KSIĄŻKI NA WYBIEGU. Najlepsze kolekcje otrzymały nagrody rzeczowe. Sponsorem tego wydarzenia był SKOK Stefczyka Oddział w Mikołowie, któremu słodko dziękujemy.

Zarówno laureatom jaki i uczestnikom życzymy wielu twórczo rozwijających książek.

S. Hernas

Komentarze są wyłączone.