Dzień warzyw i owoców

6 kwietnia 2017 r. w naszej szkole przed lekcjami uczniowie zachęcali swych rówieśników, rodziców i nauczycieli do jedzenia zdrowej żywności.

Piękne bukiety warzyw i owoców swym widokiem zachęcały do poczęstowania się świeżymi produktami.

Rozdawano przepisy na różne sałatki owocowe i warzywne oraz ulotki dla dzieci i rodziców zachęcające do „trzymania formy”, tzn. do prowadzenia aktywnego stylu życia i racjonalnego odżywiania się.

Przepiękne plakaty stanowiły dekorację korytarza a zawarte w nich hasła przypominały o wartości warzyw i owoców dla zdrowia.

Kilka dziewcząt zachęcało również do ćwiczeń w rytm muzyki, a chłopcy prezentowali umiejętności odbijania piłeczki pingpongowej.

Po zakończonej „akcji reklamowej” uczniowie wykonali przepyszną sałatkę owocową, którą ze smakiem zjedzono na drugie śniadanie.

Dziękujemy Rodzicom uczniów klasy IVc za przygotowanie smacznego i zdrowego poczęstunku!

Danuta Uryga