Działo się w Piątce!

12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Mikołowie odbył się Festyn Rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej szkoły i nie tylko. Organizowany był po raz czwarty i cieszył się dużym zainteresowaniem.

Celem imprezy było zachęcenie rodziców do wspólnych zabaw ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom wielu atrakcji, radości, śmiechu i dobrego nastroju. Tego na pewno nie zabrakło w piątek, a każdy uczestnik miło spędził czas. Atrakcji nie brakowało, organizatorzy zadbali o ciekawe konkurencje. Były to m.in. tor przeszkód, rodzinny quiz czy bieg drużynowy oraz rozgrywki na boisku.

A było o co walczyć, bo na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody, takie jak: bony podarunkowe do sklepu ,,Decathlon”, zaproszenia do restauracji McDonald’s i KFC, wejściówki do JUMPCITY oraz inne niespodzianki.

Od początku festynu goście mieli możliwość uczestniczenia w różnych zabawach i konkursach, mogli pograć w sali Kinect, brać udział w karaoke, grać w warcaby czy rozwiązywać łamigłówki MATH RIEDERS.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy i układania fantazyjnych fryzur, do którego ustawiła się długa kolejka najmłodszych uczestników festynu. Z myślą o nich przygotowano również kącik plastyczny, suchy basen z piłeczkami oraz basen z rybkami.

Zaciekawienie wywołał wjazd wozu strażackiego. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie pojazdu i jego działanie, a także porozmawiać ze strażakami o ich pracy. W tajniki pracy strażaka z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu gaśniczego wprowadziła nas Straż Pożarna z Mikołowa.

Wśród wielu atrakcji prawdziwym hitem okazała się ośmiometrowa ścianka wspinaczkowa.

Niecodzienną atrakcją było również ,,dojenie krowy”. Rekordzista w ciągu minuty udoił ponad litr mleka.

Cały czas podczas trwania zabawy udzielano porad lekarskich, przeprowadzono profilaktykę chorób dla kobiet i mężczyzn, przebadano też ponad 200 osób gleukometrem, u kilkunastu stwierdzono nieprawidłowości i polecono dalsze konsultacje.

Można było skorzystać z punktu gastronomicznego, który oferował różne smakołyki przygotowane przez rodziców oraz gorące i zimne napoje.

W ofercie nie mogło zabraknąć smacznych przekąsek i grillowanych kiełbasek.
Najmłodsi goście chętnie kupowali watę cukrową i popcorn.

Różnorodność atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie i wszystkim dopisywały dobre humory. Pogoda tego dnia była wprost wymarzona na rodzinną zabawę pod chmurką.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do mile spędzonego czasu.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym możliwa była organizacja festynu.
Zapraszamy za rok!

SPONSORZY FESTYNU RODZINNEGO 2017 r.

• FIRMA SCHNEIDER ELECTRIC ENERGY POLAND Sp.z o. o.
  • NIERUCHOMOŚCI VAX WAŁOSZEK
  • SLEP SEBIMAL
  • HURTOWNIA NAPOJÓW ” ALIANS”
  • SZKOŁA JĘZYKA ANGIELSKIEGO THE AMERICAN WAY
  • F.H.U „WOJTEK” SKLEP ZOOLOGICZNO – WĘDKARSKI
  • ELEKTRO – KLIMA PAŹDZIOREK
  • SŁAWOMIR TOMALA FIRMA FREZTOM
  • ANNA SŁAWIK FIRMA” PRADO TRANS”
  • BANK CREDIT ARICOLE
  • R.S.P ” PRZEŁOM” BUJAKÓW
  • RESTAURACJA McDONALD’s
  • MIKOŁOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY
  • FIRMA HYDAC Sp. z o. o.
  • SG EQUIPMENT LEASING POLSKA Sp. z o. o. KATOWICE
  • PAŃSTWO DUNAT PIEKARNIA KATOWICE
  • SKLEP DECATHLON
  • PAŃSTWO BRAŃKA
  • KLINIKA WETERYNARYJNA TEODOROWSCY
  • MAŁY ZAKŁAD RODZINNY ” LATACZ” PROSTO Z WĘDZARNI DLA CIEBIE
  • MARIA SZCZEPANIAK CENTRUM UBEZPIECZEŃ
  • DRUKARNIA ” ESTER – PLUS”
  • GRAFIK HANNA DOBRYNIEWSKA
  • RESTAURACJA KFC
  • RADA RODZICÓW
  • PODZIĘKOWANIA DLA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W MIKOŁOWIE

Więcej zdjęć wkrótce w naszej Galerii.