Spotkanie z policjantami

We wtorek 26. 09. 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego. Celem spotkania było przekazanie dzieciom najważniejszych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych, a szczególnie bezpieczeństwo na drogach.

Najpierw była prelekcja na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy, podczas której uczniowie chętnie dzielili się wiedzą, a następnie mieli okazję obejrzeć policyjne atrybuty (mundur, czapka, odznaka, kajdanki) oraz wyposażenie samochodów policyjnych. Przypominano uczniom w jaki sposób przechodzić przez jezdnię i wyjaśniono jak ważne jest, by każde dziecko jeździło w foteliku bądź specjalnej podstawce. Zwrócono uwagę na noszenie ubrań z elementami odblaskowymi bądź noszenie zawieszek odblaskowych.

Podczas spotkania uczniowie chętnie zadawali pytania, aktywnie uczestniczyli w dyskusji i z uwagą słuchali rad policjantów.

Ewa Dudzińska