Wycieczka klasy 2A i 3B do Śląskiego Ogrodu Botanicznego

8 września klasy 2A i 3B odwiedziły Śląski Ogród Botaniczny. Nasi uczniowie wędrowali ścieżką przyrodniczą oraz uczestniczyli w grach terenowych. Nauczyli się rozpoznać warstwy lasu oraz identyfikować dzikie zwierzęta. Poznali niesamowity świat owadów.

Czym różni się bekowisko od rykowiska? A czym rogi od poroży? Do czego wykorzystuje się drewno grabu? Kto jest leśnym ogrodnikiem? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli pracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego podczas zajęć przyrodniczych odbywających się na świeżym powietrzu.

Piękna pogoda dopisała, trekking w terenie oraz piknik sprawiły dzieciom wiele radości, a dotykanie poroży z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Wyprawę zakończyła zdrowa aktywność na placu zabaw. Poznawanie przyrody to fascynującą przygoda.