Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

W środę, jak co roku, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie -11.11- uczniowie naszej szkoły w swoich klasach, wspólnie z nauczycielami odśpiewali uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dla uczczenia naszego Narodowego Święta w klasach, na korytarzach, w świetlicy szkolnej uczniowie z pomocą nauczycieli przygotowali okolicznościowe gazetki i dekoracje.

Uczniowie klas ósmych oraz siódmych wykonali plakaty oraz prezentacje multimedialane o następującej tematyce:
klasy siódme – „Twórcy Niepodległej”,
klasy ósme – ” Znani i nieznani Polki i Polacy minionego stulecia”.

Znani i nieznani Polacy minionego stulecia 1

Znani i nieznani Polacy minionego stulecia 2

Na lekcjach historii, godzinach z wychowawcą uczniowie oglądali filmy IPN z serii „Portrety Ojców Niepodległej”.

Delegacja uczniów (wraz z nauczycielem) naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem żołnierzy Wojska Polskiego poległych za Ojczyznę we wrześniu 1939 roku.

11 listopada 2021 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła o godzinie 11.00 w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, która została odprawiona w Bazylice św. Wojciecha w ramach obchodów w Święta Niepodległości w naszym mieście.