Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych w ostatnim tygodniu przed feriami zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na uroczystość „Pasowania na Czytelnika”.

Aby uzyskać ten tytuł najpierw musieli rozwiązać kilka zadań. Podpowiedziami do ich rozwiązania były wystawione na stolikach książki chętnie czytane przez pierwszoklasistów. Po rozwiązaniu zadań dzieci dowiedziały się, że w BIBLIOTECE czekają na nich KSIĄŻKI I KSIĄŻECZKI o przeróżnej tematyce. Dzieci przypomniały również, jak należy dbać o wypożyczone egzemplarze. Czytając, poznają szalone przygody bohaterów, śmieją się           i wzruszają, poznają świat nauki, przyrody i sportu, uczą się gotować i stają się CZYTELNKAMI.

Po złożeniu uroczystej przysięgi każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał Dyplom Pasowania na Czytelnika. Wszyscy mogli dodatkowo umilić sobie czas w sali z „ magiczną tablicą” przy zabawach grupowych. Mam nadzieję, że często będą zaglądać do naszej biblioteki.

Justyna Walczak