Targi Książki w Katowicach

targi_ksiazki_2013_katowiceKolejne Targi Książki za nami. W tym roku szkolnym to już druga taka ważna impreza dla miłośników książek.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu dzięki pani Stefani Hernas, która zorganizowała wyjazd. Pojechaliśmy autobusem miejskim aż do Katowic, a następnie piechotą dotarliśmy do celu naszej wyprawy, czyli na Targi Książki, które odbywały się w dnach 21- 23 listopada 2014 roku w katowickim Spodku.

W targach uczestniczyło około 80 wydawnictw i odbyło się blisko 100 spotkań ze znanymi osobami i autorami różnych książek „dla dużych i małych”. Targi odwiedziło ponad 5000 osób.

Oprócz książek można było kupić różne gry planszowe, popijać kawkę i zgryzać ciastkiem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Targi książki podobały mi się bardzo, bo lubię takie wydarzenia. Chociaż były mniejsze niż zwykle, ale za to łatwiej było znaleźć jakąś książkę specjalnie dla siebie. Kupiłem sobie książkę pod tytułem „Julek i Maja Powrót do gry”. Dużą atrakcją był przejazd miejskim autobusem oraz wizyta w McDonald’s, gdzie posililiśmy się drobną kanapką.

Adam Uklański 6c

Komentarze są wyłączone.