„Wyprawa do Książkolandii”

P1170805Nasza biblioteka stara się zaszczepić swoim czytelnikom potrzebę czytania poprzez różne imprezy.

Jednym z takich wydarzeń jest Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych, które odbyło się w dwóch turach pod koniec maja 2015 r.

Tym razem pierwszaki zostały uprowadzone przez piratów do Książkolandii.

Tam po wyszorowaniu pokładu dowiedziały się o niezwykłych skarbach dostępnych dla czytelników. Piraci zdradzili nam jak należy dbać o książki. Były zagadki i dużo emocji.P1170814

Na koniec po złożeniu przyrzeczenia każdy pierwszak otrzymał dyplom ze wskazówką: ,,Czytanie Ci świat odsłoni’’.

Przedstawienie „Piraci w Książkolandii” zostało przygotowane  pod kierunkiem pani Krystyny Kuskowskiej przez dzieci uczestniczące w zajęciach Uniwersytetu Młodych Odkrywców, Aleksandrę Dziadek, Julię Swadźbę, Kornelię Gajak, Wiktorię Zgraję, Weronikę Ślezionę, Monikę Kłos.

Dziękujemy pani Andronice Krawiec z MDK w Mikołowie za wypożyczenie pięknych strojów.

S. Hernas

Komentarze są wyłączone.