Kącik recenzenta

352x500Zachęcona konkursem na recenzję przeczytałam książkę ,,PoMolowana historia” Kazimierza Szymeczki. Jest to  moja pierwsza książka tego autora, którą miałam okazję przeczytać.

Bohaterami tej książki są trzy mole książkowe: Historynek, Wierzynek i Militarek. W zrozumiały sposób opowiadają one o historii Polski, np.: o bitwach polskich, kronikarzach, pierwszych kopalniach w Polsce, królach polskich itp.

Książka jest bardzo lekka do czytania i napisana językiem prostym, zrozumiałym i dowcipnym.

Bardzo polecam tę książkę wszystkim dzieciom, a najbardziej tym, które historii nie znoszą. Cieszę się, że odkryłam tak wspaniałego autora. Z pewnością nie jest to moja ostatnia książka tego pisarza, która może mnie zabrać na fascynującą wyprawę w przeszłość.

Martyna Margas z klasy 5b

Obraztile

Chcę was zapoznać z książką Kazimierza Szymeczki „Pomolowana historia”. „Pomolowanie” historii to taki sam dobry pomysł, jak pokolorowanie starych, czarno-białych filmów. Mole wyskakują z różnych książek, są poprzebierane, i z różnymi przedmiotami. Robią sobie psikusy i ciągle się kłócą, który lepiej wie, jak to było. Zachowują się podobnie jak ja i moi koledzy z klasy. Jest w tym dużo humoru. Są też zabawne obrazki. To wszystko sprawia, że wiele wiadomości zapamiętuje się od razu i na zawsze.

Wojtek Gołba